Pirmdiena, 10.08 02:22
 ON-LINE pakalpojumi    Aviobiļetes Apdrošināšana Auto noma Viesnīcas Ceļojumi
Logo
ENG  LV
Galvenā lapa >> Aviobiļetes >> Drošības prasības
 
 

 

Drošības prasības

DROŠĪBAS PRASĪBAS ES LIDOSTĀS
īss pārskats

Lai aizsargātu pasažierus no apdraudējumiem, kuros var tikt izmantotas šķidras sprādzienbīstamas vielas, Eiropas Savienība (ES) ir apstiprinājusi jaunas civilās aviācijas drošības prasības, kas ierobežo šķidrumu apjomu, kādu pasažieri drīkst iznest caur drošības kontroles punktiem. Tas attiecas uz visiem pasažieriem, kas izlido no ES lidostām neatkarīgi no galamērķa.

Tas nozīmē, ka drošības kontroles punktos pasažieru un viņu rokas bagāža aizliegto priekšmetu pārbaudē papildus tiks pakļauta arī šķidru vielu pārbaudei. Tomēr ierobežojumi neattiecas uz šķidrām vielām, kuras var iegādāties veikalos pēc iekāpšanas karšu pārbaudes, kā arī ES aviosabiedrību lidmašīnās.

Noteikumi ir spēkā kopš 2006. gada 6.novembra visās ES, Norvēģijas, Islandes un Šveices lidostās un ir spēkā līdz nākamajam paziņojumam.

Ierobežojumi:

Iepakojums

Rokas bagāžā ir atļauts tikai neliels daudzums šķidru vielu. Šķidrumiem ir jābūt atsevišķās tvertnēs un katras ietilpība nedrīkst pārsniegt 100 mililitrus. Visas tvertnes ir jāievieto vienā caurspīdīgā atkārtoti attaisāmā un aiztaisāmā viena litra ietilpības plastikāta maisiņā. Viena pasažiera rokas bagāžā var būt tikai viens šāds maisiņš.

Lidostā, lai palīdzētu pārbaudīt šķidrās vielas:

 • visi šķidrumi, kas tiek ienesti drošības kontrolpunktā, jāuzrāda pārbaudei ar rentgena iekārtu;
 • jānovelk mētelis un/vai žakete. Tie tiks pārbaudīti atsevišķi, kamēr pasažieris iziet caur metāla detektoru;
 • no rokas bagāžas jāizņem klēpjdators un citas lielas elektroniskās ierīces. Tās tiks pārbaudītas atsevišķi, kamēr pasažieris iziet caur metāla detektoru.

Šķidro vielu kategorijā ietilpst:

 • ūdens un citi dzērieni, zupas, sīrupi, medus
 • konservi
 • krēmi, losjoni un eļļas
 • parfimērija
 • aerosoli
 • želejas, iekaitot matu un dušas želeju
 • paaugstināta spiediena trauku saturs, ieskaitot skūšanās putas, kā arī cita veida putas un dezodoranti
 • pastas, iekaitot zobu pastu
 • šķidrumu un cietvielu maisījumi
 • skropstu tuša
 • citas šķidras vielas ar līdzīgu sastāvu

Ir atļauts:

 • ievietot šķidrās vielas somās, kas tiek nodotas reģistrētajā bagāžā - jaunie noteikumi attiecas tikai uz rokas bagāžu;
 • ievietot rokas bagāžā medikamentus un produktus, kas atbilst īpašām diētas vajadzībām, ieskaitot zīdaiņu pārtiku, izmantošanai lidojuma laikā. Drošības kontrolē jums var prasīt apstiprinājumu produktu nepieciešamībai;
 • iegādāties šķidras vielas vai nu ES lidostu veikalos, kas atrodas pēc iekāpšanas karšu kontroles punkta vai arī ES aviosabiedrību lidmašīnās. Ja tās tiek pārdotas īpašā aizzīmogotā maisiņā, neatveriet to pirms drošības pārbaudes, citādi to var konfiscēt kontrolpunktā. (Ja ir paredzēts tranzītlidojums caur ES lidostu, nedrīkst atvērt maisiņu pirms pārbaudes tranzīta lidostā vai arī pēdējā tranzīta lidostā, ja to ir vairāk nekā viena).

Šīs visas šķidrās vielas nav iekļautas iepriekšminētā mehāniski aiztaisāmā plastikāta maisiņa atļautajā tilpumā.

Neskaidrību gadījumā lūdzam vērsties pie savas aviosabiedrības vai ceļojumu aģentūras pirms ceļojuma. Lūdzam būt laipniem un sadarboties ar lidostas drošības un aviosabiedrību 


 

 
IATA Acredited Agent Kaleva Travel SIA, Kr. Barona iela 7/9, LV 1050 Riga, Latvia info@carlsonwagonlit.lv , tel. +371 67285901

Kaleva Travel ir pilna servisa tūrisma aģentūra, kas sniedz visa veida atpūtas ceļojumu un darījumu braucienu organizēšanas pakalpojumus individuāliem ceļotājiem, privātpersonām, ģimenēm, uzņēmumiem, valsts un pašvaldības iestādēm, sabiedriskām organizācijām. Ceļojumu birojs piedāvā: aviobiļetes, viesnīcu rezervēšana, autobusu, vilcienu, kuģu un prāmju biļetes, auto īre un noma, kruīzi, ekskursijas, motivējošas programmas, konferenču un semināru organizēšana, incentive un iepazīšanās ceļojumi, grupu braucieni. Atpūtai tiek piedāvāti, kāzu ceļojumi, spa ceļojumi, eksotiskie ceļojumi, sporta ceļojumi, katalogu ceļojumi, ceļojumi ar bērniem, nedēļas nogales ceļojumi, koncerti, aktīvā atpūta Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un visā pasaulē.
Kaleva Travel sadarbības partneri aviokompānijas Lufthansa, Finnair, Estonian Air, airBaltic, SAS, CSA Czech Airlines, KLM, British Airways, Singapore Airlines, LOT, Aerosweet, Aeroflot, Austrian Airlines. Viesnīcas Marriott Hotels, Sokos Hotels, Radisson SAS, Reval Hotels, Sandals and Beaches. Tūroperatori Tez Tour, Novatours, Alida Tours, TUI, Dertour, Domina Travel. Prāmju un kruīzu kompānijas: Tallink Silja, Viking Line, Royal Caribbean, Celebrity, Carnival, Norwegian, Silversea. Auto noma: Avis, Hertz, Europcar, Sixt. Apdrošināšanas kompānijas Seesam, Ergo.